Error message

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in drupal_get_feeds() (line 380 of /home/bleidas/domains/bleidas.lt/public_html/slidinek/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2292 of /home/bleidas/domains/bleidas.lt/public_html/slidinek/includes/menu.inc).

Kaip išsirinkti batus kalnų slidėms

Jūs norite pasirinkti batus geriausiai tinkančius jūsų pėdai ir jūsų slidinėjimo stiliui? Slidinėjimo batai yra daugiau nei apavas šildantis kojas. Jie, tiesą sakant, perduoda jūsų kūno energiją slidėms ir įtakoja slidinėjimo kokybę. Kuo batai geriau tinka, tuo geresnė slidinėjimo kokybė.

Slidinėjimo lygis

Vienas iš faktorių renkantis batus. Kai konsultuojatės su sporto prekių pardavėju neperviršykite ar nesumenkinkite savo slidinėjimo gabumų. Gaminami skirtingi batai pradedančiųjų, pažengusiųjų ir ekspertų lygiams.

Comfort serijos batai yra komfortiški ir lankstūs. Jie skirti naujokams, kurie nori aukštos kokybės, prieinamo inventoriaus, kuris padės sutrumpinti mokymosi kelią.

Recreational serijos batai siūlomi slidininkams turintiems pakankamai pradinių slidinėjimo žinių, ypatingai norintiems pagerinti slidinėjimo įgūdžius ir įveikti sudėtingesnes slidinėjimo vietoves. Šie batai sukurti valdyti staigius posūkius, didelius greičius ir duobėtas nuokalnes.

Performance serijos batai skirti pažengusiems slidininkams. Kai kurie gamintojai išskiria šioje kategorijoje grupes- freeriding ir backcountry. Performance batai yra laipteliu aukščiau už Recreational serijos batus, bet nesiekia ekspertų batų lygio.

Expert serijos batai yra „kiečiausi" kokius galite įsigyti. Jie suteiks preciziską kontrolę ekstremalams ir agresyviems slidinėtojams bei lenktynininkams. Šie batai gali būti ne tokie komfortiški (labai kieti) paprastam slidinėjimui.

Batų stiliai

Yra trys pagrindiniai batų stiliai iš kurių jūs turite galimybę rinktis.

Front-entry batai yra populiariausi. Jie susegami priekyje kaip įprastiniai batai. Jie gaminami įvairiems stiliams, kad atitiktų visus slidinėtojų pageidavimus.

Mid-entry batai varstosi iš abiejų- priekio ir galinių pusių; lengvam užsiavimui-nusiavimui ir vaikščiojimui.

Rear-entry batai varstomi gale. Jie sukurti komfortui ir lengvam naudojimui. Kadangi slidinėjimo inventorių gaminančios kompanijos leidžia patogius per priekį susegamus batus, gale susegami batai nėra tokie populiarūs.

Batų komponentai

Slidinėjimo batai sudaryti iš dviejų dalių, išorinio kiauto ir vidpadžio. Jie sujungti kartu, kad užtikrintų apsaugą ir patogumą.

Išorinis kiautas

Išorinis batų kiautas yra gaminamas iš kieto arba minkštesnio plastiko. Minkštesnis plastikas lengvai lankstosi ir labiau pasiduoda, o kietesnis plastikas yra nepaslankesnis, bet duoda batams didesnę reakciją ir tikslumą.

* Minkštenės dangos yra paslankesnės, bet pakankamai tvirtos, kad palaikytų pagrindinę slidininko stovėseną. Jie pirmiausia sumodeliuoti patogumui ir laisvam čiuožimui.
* Vidutinio kietumo dangos yra sukurtos visų tipų vietovėms(šlaitams). Patogūs ir laisvi, bet standesni negu minkštos dangos batai. Jie yra populiarūs tarp pradedančiųjų ir pažengusių slidininkų.
* Kieti batai panašiausi į lenktyninius batus , bet labiau paslankesni. Jie skirti agresyvesniems slidininkams.
* Labai kieti batai yra sukurti lenktynininkams ir kitiems aukštos klasės slidininkams.

Vidpadis

Vidpadis yra minkšta vidinė danga, kuri gali būti ištraukiama iš plastinio kiauto. Ji padeda reguliuoti kojos temperatūrą ir pagelbėja reguliuojant drėgnumą bato viduje. Po kelių nusileidimų vidpadis prisitaiko prie jūsų kojos formos. Kai kurie vidpadžiai gali būti formuojami specialiais fenais (klauskite parduotuvėse).

Batų dydžiai

Daugiausia batai matuojami europietišku mondo dydžiu. Tai yra vidinis bato ilgis centimetrais.

Batų matavimasis

Dėvėkite tinkamas slidinėjimui kojines (pvz.: Lasting). Kai matuojatės batus dėvėkite tas pačias kojines, kurias dėvėsite slidinėdamas. Nedėvėkite medvilninių ar vilnonių kojinių. Medvilninė kojinė sugers drėgmę, o ši drėgmė šaldys koją. Vilnonės kojinės gali nutrinti koją. Todėl rinkitės specialias slidinėjimo kojinės (nustumiančias nuo kojos prakaitą). Jos palaikys vienodą kojų temperatūrą , išstums prakaitą nuo kojos ir koja bus sausa.

Pabandykite juos apsiauti

Koja linkusi paburkti per visą dienos bėgį, taigi geriausia matuotis batus vakare arba ryte kuomet koja yra labiausiai paburkusi. Batai turėtų atrodyti apgludę, kadangi vidpadis per laiką susispaus puse ketvirtadalio. Jūsų pirštai turėtų liesti patį bato galą, bet jie neturėtų užsirieti. Batas neturi spausti. Kai judinate kelius, jūsų kulnas turėtų likti stabilus. Pasivaikščiokite ir pastovėkite avėdami batus mažiausiai 20 minučių, kad suprastumėte kaip jaučiatės su jais. Žmogaus kojos gali būti dviejų skirtingų dydžių ir tai dar labiau apsunkina tinkamą dydžio pasirinkimą, gali prireikti kelių matavimosi kartų, kad tinkamai išsirinktumėt. Jeigu batai nepakankamai patogūs, jie gali būti pritaikyti specialaus feno pagalba suminkštinus ir pratampius vidpadį (klauskite pas pardavėją).

Moteriški batai

Jei jūs esate moteris, pabandykite batus sukurtus specialiai moterims. Jie skiriasi nuo vyrų batų - yra trumpesni ir žemesni. Moterys taip pat linkusios turėti siauresnius kulnus nei vyrai, todėl gamintojai į tai taip pat atsižvelgia.